Fenntarthatósági Hét 2019

2018. március 25., 08:44

Iskolánk ebben az évben is gazdag rendezvénysorozattal csatlakozott a Fenntarthatósági Témahét eseményeihez, melynek főszervezői Tiliczky Andrea és Dr. Iszályné Duró Magdolna tanárok voltak. Diákjaink előadásokat hallgathattak a fenntarthatóságról, az újrahasznosításról és az élelmiszerek észszerű felhasználásáról meghívott előadók és tanáraik tolmácsolásában. Vendégeink voltak többek között, a Dr. Kadir Magyarország képviseletében László Anikó mesterkozmetikus, aki a Fenntarthatóság a kozmetikában címmel tartott tanulságos előadást. A Debreceni Egyetem Műszaki Karáról érkeztek elkötelezett oktatók, diákok, hogy a közlekedésben alkalmazható alternatív energiaforrásokkal ismertessék meg tanulóinkat a saját maguk által tervezett és épített autók látványos bemutatóján keresztül. Az AKSD képviseletében Domokos Csilla a hulladékgazdálkodásról tartott előadást, illetve Skype kapcsolatban a hulladékmentes vásárlásról volt szó. Nagy Olívia Gréta gyógyszerészhallgató az átgondolt, így veszélyes hulladékot nem termelő gyógyszerszedéshez adott hasznos tippeket, valamint az öngyógyításról beszélt. Gombos Mihály iskolánk tanulója a dízelautók rejtelmeibe vezette be diáktársait. Dr. Murányi Zoltán Főigazgató az Eszterházy Károly Egyetemről jött el hozzánk, hogy „színes, szagos, hangos” kémiai kísérleteivel ébressze fel fiatal hallgatósága érdeklődését a természettudományok és a környezetvédelem iránt. A programok zárásaként intézményünk udvarán fűszerkertet alakítottak ki, illetve virágokkal díszítették azt iskolánk diákjai, tanárai.

A képek megtekinthetők ITT