Ki mit tud?

2016. március 19., 14:48

I. Országos Baptista Ki Mit Tud!


2016. március 19-én megrendezésre került a baptista fenntartású középiskoláknak kiírt Színek I. Országos Baptista Ki Mit Tud, a kisújszállási Vigadó Kulturális Központban. Külön köszönet az Illéssy Sándor Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola tanári karának és igazgatójának, Toldi Attilának, hogy vállalták a Baptista Oktatási Központ felkérését, és így közös szervezéssel sikerült megvalósítani az eseményt.
A Színeken összesen 148 fellépő diák vett részt, mely összesen 161 versenyművet jelentett (egy tanuló több alkotással is nevezett), és 72 produkció (ebből 48 élő) volt látható.
A helyezést elérők oklevélben és értékes tárgyjutalomban részesültek, amelyet a Baptista Oktatási Központ ajánlott fel.
Az összesítésben legjobb iskola Vándorkupát vihetett haza (a Magyarországi Baptista Egyház vásárlási utalványával). A Vándorkupát a következő versenyig az ADDETUR Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Speciális Szakiskola őrzi Budapesten.


Szeretnénk köszönetünket kifejezni a résztvevő iskolák számára is, akik delegáltak versenyzőket a Színekre:
1. ADDETUR Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Speciális Szakiskola, Budapest
2. Baptista Alapfokú Művészeti Iskola, Kisújszállás
3. Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Széchenyi István Gimnáziuma, Szakközépiskolája, Általános Iskolája és Sportiskolája, Pécs
4. Budapest Baptista Külkereskedelmi Szakközépiskola, Gimnázium és Sportiskola, Budapest
5. Diószegi Sámuel Baptista Szakközépiskola és Szakiskola, Debrecen
6. Európai Üzleti Szakközép Iskola és Gimnázium, Pécs
7. Grassalkovich Antal Baptista Szakközépiskola, Szakiskola és Felnőttek Általános Iskolája, Hatvan
8. Illéssy Sándor Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola, Kisújszállás
9. Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium, Budapest
10. Lónyay Menyhért Baptista Szakközépiskola és Szakiskola, Vásárosnamény
11. Széchenyi István Baptista Gimnázium és Szakképző Iskola, Tapolca
12. Szivárvány Baptista Gimnázium, Speciális Szakiskola és Szakképző Iskola, Budapest
13. Vendéglátó, Idegenforgalmi és Kereskedelmi Baptista Középiskola és Szakiskola, Budapest


A versenyfelhívásban a következő kategóriákban lehetet nevezni:
1. ének és hangszer
2. tánc és mozgás
3. vers és próza
4. stand up és színpadi jelent
5. fotó-, és képzőművészet
6. média és rövidfilm


A produkciókat neves szakmai zsűri értékelte:
 ének és hangszer kategóriában: Széplaki Edit, Jonny K. Palmer
 tánc és mozgás: Bóbis Enikő, Szabó Lászlóné
 vers és próza, standup és színpadi jelent: Pintér István, Cs. Nagy Zoltán
 fotó és képzőművészet: Pannonhalmi Zsuzsa, Losonczi József
 média és rövidfilm: Kelemen Ilona


Eredmények kategóriánként


A zsűrinek lehetősége volt kategórián belül megosztott díjat, illetve különdíjat is adni.


Ének
I. Kirkner Otto - Ledniczky György (ADDETUR Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Speciális Szakiskola)
II. Gulyás Réka (Baptista Alapfokú Művészeti Iskola)
III. Kovács Laura (Lónyay Menyhért Baptista Szakközépiskola és Szakiskola)
Különdíj: Bakos Izabella (Lónyay Menyhért Baptista Szakközépiskola és Szakiskola)


Hangszer
I. Ács Szabolcs - Baumann András (ADDETUR Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Speciális Szakiskola)
II. Horváth Antónió (Baptista Alapfokú Művészeti Iskola)
III. H. A. B. trió (Baptista Alapfokú Művészeti Iskola)
Különdíj: Balogh Fanni, Bézi Dóra (Illéssy Sándor Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola)

Tánc és mozgás
I. Nagykun Táncegyüttes Ifjúsági Csoportja (Baptista Alapfokú Művészeti Iskola)
II. Jovánczai Martin (Széchenyi István Baptista Gimnázium és Szakképző Iskola)
III. Ferenczi Barbara (Diószegi Sámuel Baptista Szakközépiskola és Szakiskola)
Különdíj: Lónyay tánckör (Lónyay Menyhért Baptista Szakközépiskola és Szakiskola)
Huszák Anna (Budapest Baptista Külkereskedelmi Szakközépiskola, Gimnázium és Sportiskola)
Szivárvány iskola tánckara (Szivárvány Baptista Gimnázium, Speciális Szakiskola és Szakképző Iskola)


Vers és próza
I. Kovács Zsuzsa (Diószegi Sámuel Baptista Szakközépiskola és Szakiskola)
II. Kovács Ibolya (Illéssy Sándor Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola)
III. Bábszki Nikolett (ADDETUR Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Speciális Szakiskola)
III. Vajda Kristóf (ADDETUR Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Speciális Szakiskola)
Különdíj: Szlávik Titanilla (Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Széchenyi István Gimnáziuma, Szakközépiskolája, Általános Iskolája és Sportiskolája)


Stand up és színpadi jelenet
I. Nagy Gábor - Szentgyörgyi Dániel (Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium)
II. Ódor Adrienn - Farsang Péter (Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium)
III. Illéssy Sándor BGSZSZ 11. A osztály (Illéssy Sándor Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola)


Fotó
I. Szabó Jakab (ADDETUR Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Speciális Szakiskola)
II. Gergely Zita (Illéssy Sándor Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola)
III. Timkó Titanilla (Diószegi Sámuel Baptista Szakközépiskola és Szakiskola)


Képzőművészet
I. Sersli Nikolett (Budapest Baptista Külkereskedelmi Szakközépiskola, Gimnázium és Sportiskola)
II. Ercse Fanni (ADDETUR Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Speciális Szakiskola)
III. Szárnyasi Judit Andrea (ADDETUR Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Speciális Szakiskola)
Különdíj: Kovács Fanni (Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium)

Média és rövidfilm
I. Gottl Áron - Józsa Bence - Kirkner Ottó -Varga András (ADDETUR Baptista Gimnázium, Szakközépiskola és Speciális Szakiskola)
II. Dió Tita (Diószegi Sámuel Baptista Szakközépiskola és Szakiskola)
III. Dió Lányok (Diószegi Sámuel Baptista Szakközépiskola és Szakiskola)

 

A rendezvényről készült képeket itt megnézheti!