Nyílt Nap 2015

2015. november 17., 09:49

 

Kedves Tanulók, Tisztelt Szülők!

 

A Diószegi Sámuel Baptista Szakközépiskola és Szakiskola 2016/17. tanévévre szóló pályaválasztási tájékoztatóját olvassák. Úgy érezzük, az utóbbi évek oktatásban történt változásai miatt, ma még nehezebb, jó döntést hozni a továbbtanulás kérdésében szülőnek, diáknak egyaránt. Széles szakmai kínálatunkkal szeretnénk ezt a döntést megkönnyíteni. Olvassák át tájékoztatónkat, reméljük, hagyományosan oktatott szakmáink, és az újonnan bevezetett szakmák felkeltik az érdeklődésüket, elnyerik tetszésüket.

 

Választhatnak szakközépiskolát (szakgimnáziumot) vagy szakiskolát (szakközépiskolát), szinte biztosak lehetnek a sikerben. Képesség kibontakoztató és motivációerősítő programunk folyamatos működtetése megerősíti diákjaink hitét abban, hogy egy jó szakma érettségivel együtt biztos kiindulópont lehet a középiskola befejezésekor.

Intézményünk mind az érettségire felkészítő közismereti, mind a szakmai elméleti és szakmai gyakorlati oktatás tekintetében kitűnő feltételekkel rendelkezik.

Erről személyesen is meggyőződhetnek Nyílt Napunkon, 2015. november 20-án (péntek).

 

A Nyílt Nap programja:

8.30 órakor a közlekedésgépész ágazatba tartozó szakmák iránt érdeklődőket várjuk, míg,

11.00 órakor a szépészet, egészségügy, villamosipar, - elektronika ágazat szakmái iránt érdeklődő szülőket és diákokat.

Először általános tájékoztatót hallhatnak az iskola tornatermében, majd megnézhetik a szakmai gyakorlati oktatás színhelyeit: a tanműhelyeket, tanszalonokat, az iskolai tanboltot. Végül szülőt, diákot, óralátogatásra invitálunk, hogy vendégeink betekinthessenek a nevelő-oktató munka világába intézményünkben.

 

Kiknek ajánljuk iskolánkat?

  • Akik egy piacképes szakképesítést szeretnének szerezni érettségivel együtt középiskolai éveik alatt vagy 4+1, vagy 3+2 év alatt
  • Akik felvételi nélkül, az általános iskolai eredményeik alapján szeretnék folytatni tanulmányaikat középfokú oktatási intézményben
  • Akik azt szeretnék, hogy választott szakmájukban a gyakorlati alapképzést az iskola tanműhelyében sajátíthassák el
  • Akik egy helyen érettségit és szakmát is szeretnének szerezni
  • Akik jól megközelíthető, koedukált iskolába szeretnének járni
  • Akik pezsgő, vidám, de egyben hasznosan eltöltött diákéveket képzelnek el maguknak egy gyermekközpontú iskolában
  • Akik nemcsak az ismeretek megszerzését, de nevelést, és egy egész életre szóló lelki útravalót is várnak egy középiskolától