Üdvözöljük iskolánk weboldalán

A Nemzeti Tudósképző Akadémia

A Nemzeti Tudósképző Akadémia debreceni területi központjában a 10.C osztály 6 és a 10.D osztály 3 tanulója vett részt elméleti és laboratóriumi gyakorlati foglalkozáson. A foglalkozást Székely Erika Szent-Györgyi tanár szervezte Gőz József a program vezető tanáránál a Tóth Árpád Gimnáziumban. Tanulóink a laborban egy pillanat alatt kis kutatókká váltak. Az előzetes feladatok és tesztek megoldása után élőben próbálhatták ki a nyomozás minden lépését. A DNS nyomozás során megismerkedtek az automata pipetta használatával steril körülmények között. Használtak centrifugát, enzimreakciókat figyeltek meg, ismerkedtek a PCR technológiával, gélelektroforézist végeztek. Igazi élmény volt, amikor láthatóvá vált az általuk készített DNS minta. Nagy tapasztalatszerzés, tudás és ismerés bővítés volt a látogatás.