Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Dióhéj Alapítvány

 

                                                                                                                    

 

Az alapítvány székhelye: 4027 Debrecen, Böszörményi út 23-27.

 

A kuratórium elnöke   

Dr. Dósáné Gargya Tünde Judit

 

A kuratórium további tagjai

 

Doroginé Bálega Anita

Kozmáné Kocsány Erzsébet

                

 

Az alapítvány célja

Hozzájárulás a szociálpolitika reformjához, a struktúra váltáshoz szükséges intézményi, szakmai segítség, támogatás biztosítása a szociálpolitikában érdekelt állami, önkormányzati, társadalmi és üzleti szervek, szervezetek részére. Hátrányos helyzetű tanulók támogatása, jutalmazása, a közösségi életbe való bevonása, versenyekre való nevezés, utazás, szállás támogatása. A diákok szakmai életútjának kibontakoztatása, az oktatási intézmény működési feltételeinek folyamatos biztosítása. A középiskolás korú gyermekek nevelése-oktatása intézményi keretek között és személyiségük sokoldalú, harmonikus fejlesztése. Az idegen nyelvi nevelés, szakképzés, technikumi képzés támogatása, kiemelt szintű anyanyelvi és kommunikációs nevelés. Minden irányú tehetséggondozás, a kiemelkedő képességű gyerekek támogatása. Az oktatási és kulturális tevékenység támogatása, a technikumi és a szakképzés magasabb színvonalon való folytatása, ennek megvalósítása érdekében anyagi források gyűjtése. A nevelés és oktatás tárgyi feltételeinek támogatása, minőségének fejlesztése, iskolai rendezvények (ünnepi műsorok, megemlékezések, szalagtűző, ballagás stb.), érettségi vizsgák (büfé), szakmai vizsgák támogatása. A kiemelkedő eredményeket teljesítő diákok támogatása, elismerése. Szakmai kiállítások, vásárok látogatásának támogatása, a szakmai fejlődés biztosítása. 

 

 

 

Az alapítvány tevékenysége

        Szakmai támogatás és információ, tanácsadás nyújtása az országban működő állami és nem állami intézményeknek. Az országos szociális, népjóléti, gyermekvédelmi foglalkoztatási területeken dolgozó szakemberek és intézmények konzultációs központjaként, módszertani segítőként új törekvések támogatása, képzési szolgáltatások szervezése. A régió szakmai forrásainak feltárása, rendszerezése és nyilvántartása, hozzájárulás a szociális ellátás korszerűsítéséhez. Társadalompolitikai kezdeményezések segítése, szakmai támogatás nyújtása az újonnan induló programokhoz. Polgári kezdeményezésű segítő szervezetek, karitatív egyesülések megalakulásának működésének támogatása.

        Információs szolgáltatások nyújtása, szaktanácsadás, szakértelem közvetítése, kiadványok, propaganda anyagok készítése, szociális rendezvények tervezése, szervezése. A szakmai szolgáltatók közötti együttműködések segítése, valamint ennek megszervezése.

        Egészségmegőrző, betegségmegelőző, gyógyító, egészségügyi rehabilitációs tevékenységek folytatása, ilyen célú rendezvények, szervezése, támogatása. Tudományos tevékenység, kutatás, kutatói munka ösztönzése, közreműködés az ehhez kapcsolódó tanulmányok elkészítésében, megjelentetésében, ismeretterjesztésben. Nevelési és oktatási feladatok ellátása, szakképzések, továbbképzések szervezése, ismeretterjesztés és képesség fejlesztése. Szakmai tréningek szervezése, lebonyolítása. A Hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése és ehhez kapcsolódó szolgálatások. Emberi erőforrás fejlesztés és ehhez kapcsolódó tanácsadás. Gyermek- és ifjúságvédelemi tevékenység, az ehhez kapcsolódó szolgáltatások támogatása, szervezése. Új módszerek, szolgáltatási megoldások, ügyviteli módszerek kidolgozása, elterjesztésének támogatása. Az informatika alkalmazási lehetőségeinek feltárása, kidolgozása és terjesztésének támogatása a humán szolgáltatást nyújtó szervezetek és személyek számára. Felhasználói programok fejlesztése a szociális szolgáltatás és igazgatás területén. A minőségbiztosítás lehetőségének bővítése, módszereinek terjesztése a humán szolgáltatás területén. Vezetési ismeretek és módszerek bővítése a humán szolgáltatást végzők menedzsmentje számára. Közösség, település és térségfejlesztésben közvetett és közvetlen módon való részvétel. A civil társadalom fejlődésének elősegítése, civil szervezetek számára szakmai, anyagi segítségnyújtás szervezése. Az információs társadalomkialakítása érdekében programok, projektek szervezése, informatikai fejlesztés és támogatás, közreműködés az informatikai tárgyi és személyi feltételeinek bővítésében.

        Iskolai bálok, jótékonysági estek, vásárok szervezése a célok eléréséhez szükséges anyagi támogatás megszerzésének érdekében.

       

        Az alapítvány jellege         

        Az alapítvány nyitott, ahhoz bármely hazai vagy külföldi természetes és jogi személy bármikor az Alapítvány fennállása alatt tetszése szerinti vagyoni hozzájárulással csatlakozhat. A csatlakozás ténye a csatlakozót nem minősíti alapítóvá, alapítói jogokat nem gyakorolhat. A csatlakozót megilleti azonban az a jog, hogy javaslatot tegyen a kuratórium részére a vagyoni juttatásának felhasználására vonatkozóan.

Az alapítvány közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.

GALÉRIA