Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Fenntarthatósági Hét 2019

Iskolánk ebben az évben is gazdag rendezvénysorozattal csatlakozott a Fenntarthatósági Témahét eseményeihez, melynek főszervezői Tiliczky Andrea és Dr. Iszályné Duró Magdolna tanárok voltak. Diákjaink előadásokat hallgathattak a fenntarthatóságról, az újrahasznosításról és az élelmiszerek észszerű felhasználásáról meghívott előadók és tanáraik tolmácsolásában. Vendégeink voltak többek között, a Dr. Kadir Magyarország képviseletében László Anikó mesterkozmetikus, aki a Fenntarthatóság a kozmetikában címmel tartott tanulságos előadást. A Debreceni Egyetem Műszaki Karáról érkeztek elkötelezett oktatók, diákok, hogy a közlekedésben alkalmazható alternatív energiaforrásokkal ismertessék meg tanulóinkat a saját maguk által tervezett és épített autók látványos bemutatóján keresztül. Az AKSD képviseletében Domokos Csilla a hulladékgazdálkodásról tartott előadást, illetve Skype kapcsolatban a hulladékmentes vásárlásról volt szó. Nagy Olívia Gréta gyógyszerészhallgató az átgondolt, így veszélyes hulladékot nem termelő gyógyszerszedéshez adott hasznos tippeket, valamint az öngyógyításról beszélt. Gombos Mihály iskolánk tanulója a dízelautók rejtelmeibe vezette be diáktársait. Dr. Murányi Zoltán Főigazgató az Eszterházy Károly Egyetemről jött el hozzánk, hogy „színes, szagos, hangos” kémiai kísérleteivel ébressze fel fiatal hallgatósága érdeklődését a természettudományok és a környezetvédelem iránt. 

Iskolánk végzős hegesztő tanulói a Fenntarthatósági Hét keretén belül egy meglepetésszerű, hirtelen ötlettől vezérelt akcióval lepték meg az iskola diákságát, tanárait és dolgozóit. A diákok osztályfőnökükkel és néhány tanárukkal szövetkezve virágokat, bokrokat és fát ültettek, zöldterületeket gyommentesítettek, virágládákat rendeztek az iskola udvarán az élhetőbb, szebb iskolaudvar kialakítása érdekében. Az esemény kiváló alkalom volt csapatépítésre és egy kis vidámságra is ezen a szép, tavaszi napon.


A képek megtekinthetők ITT