Üdvözöljük iskolánk weboldalán

SZAKE országos történelmi vetélkedő

SZAKE országos történelmi vetélkedő- Stefánia palota Budapest 2018.március 24-én volt a SZAKE országos történelmi vetélkedője, amelyen iskolánk 2 vetélkedőben is érdekelt volt. Az egyik csapat, az "Örökségünk '48",tagjai: Monoki Barbara,Juhász Rita és Tóth Viktória 12.C osztályos tanulók. A másik csaptatban Mezei Rómeó és Rácz Csaba a "Magyarországi cigány-roma kultúráért" vettek részt. Mindkét csapatnak 2 internetes fordulón keresztül vezetett az út a döntőhöz. Az idén nagyon nehezek voltak az internetes fordulók feladatai. Sajnos betegségek is nehezítették a felkészülésünket,épp ezért volt öröm a számunkra,hogy újra részt vehettünk a döntőben Budapesten,a Stefánia palotában. Az ünnepélyes megnyitót szép, tartalmas beszéddel kezdték, majd egy szakgimnazista fiú zongora előadását hallgattuk. A Görgey teremben volt az Örökségünk '48-as vetélkedő,ahol újfent a 8. helyet értük el a 13 csapatból. Az egyik feladatot sajnos félreértelmeztük,ezért nem kaptuk meg a megfelelő pontszámot . A másik csapat az Erzsébet teremben szerepelt, 10 csapatból a 4. helyezést érték el. Nagyon örültünk az elért helyezésnek. Nagy boldogság volt újra itt lenni és képviselni az iskolánkat. Köszönjük szépen a közös munkát, a lelkiismeretes felkészítést Cserős Imre tanár úrnak, és azt, hogy újra részt vehettünk a versenyen.

GALÉRIA